Siwy Włos

Zespół Siwy Włos

Zespół kabaretowo-estradowy „Siwy Włos” powstał przy Klubie Seniora w 1981 roku. Od początku działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piławie Górnej. Skład zespołu stanowią emeryci i renciści z naszego miasta.

Zespół „Siwy Włos” wielokrotnie brał udział w spotkaniach artystycznych oraz był wyróżniany na przeglądach: „Artystyczny Ruch Seniora” – Bydgoszcz, „Babie Lato” – Bydgoszcz, „Międzywojewódzki Przegląd Klubów Seniora” – Legnica, „Przegląd Klubów Seniora” – Piława Górna.

 

 Siwy Włos” często koncertuje w Domach Spokojnej Starości, miejscowościach uzdrowiskowych, szkołach, podczas lokalnych imprez okolicznościowych oraz na zaproszenia innych domów kultury. Wkład zespołu w Artystyczny Ruch Amatorski naszego regionu jest niebagatelny. Ich „złoty wiek” nie jest przeszkodą w tworzeniu dobrych satyrycznych programów autorskich, ukazujących prozę życia emeryta. Programy te są odzwierciedleniem ich młodości. Dają temu wyraz śpiewając piosenki z „tamtych lat”.

Historia Zespołu Siwy Włos

Zespół Kabaretowo-Estradowy Siwy Włos powstał w Klubie Seniora działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury w 1981 r. jako kilkunastoosobowa grupa emerytów i rencistów. Zaczął prężnie się rozwijać i brać udział w różnych imprezach i spotkaniach artystycznych ruchów seniora.

Jego dorobek został zauważony i był zapraszany na liczne przeglądy i festiwale: ARS-Bydgoszcz, Babie lato – Bydgoszcz, Spotkania Artystyczne Seniorów – Międzyzdroje, Opole, Świerzawa, Wrocław, Legnica. Na tych imprezach zespół zdobywał wiele nagród i wyróżnień, o czy można się przekonać w holu.

Zespół występował również na przeglądach i festiwalach pieśni religijnej, np. Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Sakralnej Vox Domini w Prusicach praz na Przeglądzie Pieśni Religijnej w Sulistrowicach, gdzie zdobył w swojej kategorii nagrodę i wyróżnienie.

Zespół Siwy Włos jest zapraszany na różne imprezy w okolicy, gdzie godnie reprezentuje nasze miasto.

Pierwszym kierownikiem zespoły była Pani Iza Górczyńska, po której kierownictwo objęła Pani Ewa Pietruszewska. W 2001 r. kierownikiem została Pani Natalia Kopacka. Po jej nagłej śmierci kierownikiem zespołu została Pani Janina Starościk. Kronikę zespołu prowadzi Pani Teresa Żak.